CBPFS-1960
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
FILTER SAW 1.96GHZ INLINE
Catalog
SAW Filters
DataSheet
CBPFS-1960 PDF
Type Description
Series:CBPFS
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency - Center:1.96GHz
Bandwidth:60MHz
Insertion Loss:1.76dB
Ratings:-
Applications:Lab Use
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Package / Case:Inline, SMA Connection, F and M
Height (Max):-
Size / Dimension:0.435" Dia x 1.313" L (11.05mm x 33.34mm)