F1770X050U-001
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
MRI ROOM SINGLE LINE FILTER, 50A
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
F1770X050U-001 PDF
Type Description
Series:F1770X
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:120V, 277V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:50 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:cUL, UL
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C