F3772Z015S-001
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
MRI ROOM THREE LINES FILTER, 15A
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
F3772Z015S-001 PDF
Type Description
Series:F3772Z
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:120V, 277V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):2.25 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):1.45 kV
Current:15 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:cUL, UL
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C