250APH12P
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 690VAC 250A CHASS
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
250APH12P PDF
Type Description
Series:APH
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Three Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:690V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:250 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:-
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C