110AYC10B
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 110A CHASSIS MOUNT
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
110AYC10B PDF
Type Description
Series:AYC
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Wye)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):277 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):480 V
Current:110 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:UR
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C