C20200-12
Description
CMC 8MH 5.6A 2LN TH
DataSheet
C20200-12 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:8 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5.6A
DC Resistance (DCR) (Max):55mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.450" L x 0.811" W (36.83mm x 20.60mm)
Height (Max):1.450" (36.83mm)
Package / Case:Radial, Vertical - 4 Leads
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
744226
CMC 10UH 1.6A 2LN 920 OHM SMD
B82725A2123N040
B82725A2123N040
CMC 3.3MH 12A 2LN TH
C20200-04
C20200-04
CMC 10MH 2.4A 2LN TH
9260
SET WR RAT DBL BX MET 6PC
C20200-12
C20200-12
CMC 8MH 5.6A 2LN TH