DCM282818H-222NHF
Description
CMC 2.2MH 6A 2LN TH
DataSheet
DCM282818H-222NHF PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.2 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):34mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.102" L x 1.102" W (28.00mm x 28.00mm)
Height (Max):0.709" (18.00mm)