C301313A-202NHF
Description
CMC 2MH 5.6A 2LN TH
DataSheet
C301313A-202NHF PDF
Type Description
Series:C301313A
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5.6A
DC Resistance (DCR) (Max):30mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.083" L x 1.012" W (27.50mm x 25.70mm)
Height (Max):0.748" (19.00mm)