C20200-22
Description
CMC 500UH 14A 2LN TH
DataSheet
C20200-22 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:500 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):14A
DC Resistance (DCR) (Max):5mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.500" L x 0.866" W (38.10mm x 22.00mm)
Height (Max):1.530" (38.86mm)