AWCU00201212361M02
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE, AEC-Q200
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
AWCU00201212361M02 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:360 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):280mA
DC Resistance (DCR) (Max):450mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Ratings:AEC-Q200
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm)
Height (Max):0.055" (1.40mm)