C301369A-752NU
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 7.5MH 7A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
C301369A-752NU PDF
Type Description
Series:C301369A
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:7.5 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):7A
DC Resistance (DCR) (Max):32.5mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.339" L x 1.339" W (34.00mm x 34.00mm)
Height (Max):1.024" (26.00mm)