C301306-542NHF
Description
CMC 5.4MH 10A 2LN TH
DataSheet
C301306-542NHF PDF
Type Description
Series:C301306
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:5.4 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):10A
DC Resistance (DCR) (Max):21mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.713" L x 1.713" W (43.50mm x 43.50mm)
Height (Max):1.024" (26.00mm)
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC-04-E2000
SC-04-E2000
CMC 20.3MH,4A, 0.15OHM
CMC 42MH 500MA 2LN TH
7102-RC
7102-RC
CMC 850UH 1A 2LN TH
2059R-2.5X6BKT
2059R-2.5X6BKT
2.5'X6' ESD RUBBER MAT KIT, BLUE
C301306-542NHF
C301306-542NHF
CMC 5.4MH 10A 2LN TH
39.4" HIROSE CABLE