C201367A-222NHF
Description
CMC 2.2MH 9A 2LN TH
DataSheet
C201367A-222NHF PDF
Type Description
Series:C201367A
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.2 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):9A
DC Resistance (DCR) (Max):14mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.201" L x 0.827" W (30.50mm x 21.00mm)
Height (Max):1.378" (35.00mm)