DCM181713H-682NHF
Description
CMC 6.8MH 1.2A 2LN TH
DataSheet
DCM181713H-682NHF PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:6.8 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):280mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.689" W (18.00mm x 17.50mm)
Height (Max):0.512" (13.00mm)