DCM232315H-103NHF
Description
CMC 10MH 1.5A 2LN TH
DataSheet
DCM232315H-103NHF PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):260mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.650" L x 0.906" W (16.50mm x 23.00mm)
Height (Max):0.610" (15.50mm)