DCM191320V-473NHF
Description
CMC 47MH 350MA 2LN TH
DataSheet
DCM191320V-473NHF PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:47 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):350mA
DC Resistance (DCR) (Max):2.75Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.728" L x 0.512" W (18.50mm x 13.00mm)
Height (Max):0.787" (20.00mm)