DCM191320V-393NHF
Description
CMC 39MH 400MA 2LN TH
DataSheet
DCM191320V-393NHF PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:39 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):2.3Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.728" L x 0.512" W (18.50mm x 13.00mm)
Height (Max):0.787" (20.00mm)