DCN181713H-701HF
Description
CMC 700UH 6.5A 2LN TH
DataSheet
DCN181713H-701HF PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:700 µH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6.5A
DC Resistance (DCR) (Max):10mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.689" W (18.00mm x 17.50mm)
Height (Max):0.512" (13.00mm)