DCM181713H-222NHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 2.2MH 2A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DCM181713H-222NHF PDF
Type Description
Series:DCM181713H
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.2 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):90mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.689" W (18.00mm x 17.50mm)
Height (Max):0.512" (13.00mm)