C301306-172NHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 1.7MH 18A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
C301306-172NHF PDF
Type Description
Series:C301306
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1.7 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):18A
DC Resistance (DCR) (Max):6.5mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.713" L x 1.713" W (43.50mm x 43.50mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)