C201368A-332NHF
Description
CMC 3.3MH 6A 2LN TH
DataSheet
C201368A-332NHF PDF
Type Description
Series:C201368A
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:3.3 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):29mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.201" L x 0.787" W (30.50mm x 20.00mm)
Height (Max):1.378" (35.00mm)