C301313A-302NHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 3MH 4.5A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
C301313A-302NHF PDF
Type Description
Series:C301313A
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:3 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):4.5A
DC Resistance (DCR) (Max):47mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.083" L x 1.012" W (27.50mm x 25.70mm)
Height (Max):0.728" (18.50mm)