GMLB-100505-0120A-N2-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
GMLB-100505-0120A-N2-RU PDF
Type Description
Series:GMLB-100505-A
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):250mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.024" (0.60mm)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)