BBSY00100505300Y00
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
EMI BEAD FILETER
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
BBSY00100505300Y00 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:30 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):200mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.024" (0.60mm)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)