BBPY00321611101Y00
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
EMI BEAD FILETER
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
BBPY00321611101Y00 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:100 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):3A
DC Resistance (DCR) (Max):30mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)