BBPY00201209152Y00
DataSheet
BBPY00201209152Y00 PDF
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:1.5 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):1A
DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)