BBPY00100505800Y00
DataSheet
BBPY00100505800Y00 PDF
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:80 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):90mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.024" (0.60mm)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)