CHPFL-0050-BNC
Description
RF FILTER HIGH PASS 50MHZ INLINE
DataSheet
CHPFL-0050-BNC PDF
Type Description
Series:CHPFL
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency:50MHz Center
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Package / Case:Inline, BNC Connection, F and M
Size / Dimension:0.550" Dia x 2.590" L (13.97mm x 65.79mm)
Height (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RHP-305+
RHP-305+
LUMPED LC HIGH PASS FILTER, 420
ABPF-100MBW02-01
ABPF-100MBW02-01
RF FILTER BAND PASS 99-100 MHZ
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 1008
10.6315 PAV7035
10.6315 PAV7035
SCREW PLUG M63X1,5
CHPFL-0050-BNC
CHPFL-0050-BNC