DBP.915.V.A.30
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF FILTER BAND PASS 915MHZ 2SMD
Catalog
RF Filters
DataSheet
DBP.915.V.A.30 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:915MHz
Bandwidth:5MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.7dB
Insertion Loss:3.2dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.343" L x 0.236" W (8.70mm x 6.00mm)
Height (Max):0.126" (3.20mm)