CLPFL-0400
Description
RF FILTER LOW PASS 400MHZ INLINE
DataSheet
CLPFL-0400 PDF
Part Status:Active
Frequency:400MHz
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Package / Case:Inline, SMA Connection, F and M
Size / Dimension:0.435" Dia x 1.504" L (11.05mm x 38.20mm)
Height (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
XLF-962+
XLF-962+
REFLECTIONLESS LOW PASS FILTER,
DEA162450BT-1288B1
DEA162450BT-1288B1
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
BPF-B59+
BPF-B59+
LUMPED LC BAND PASS FILTER, 57 -
ET3,12,F2,3030,TA,RT,W6
CLPFL-0400
CLPFL-0400