DBP.2450.X.A.30
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 2SMD
Catalog
RF Filters
DataSheet
DBP.2450.X.A.30 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:2.45GHz
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.283" L x 0.248" W (7.20mm x 6.30mm)
Height (Max):0.130" (3.30mm)