TTF635-1.2-5EE1
Manufacturer
Telonic Berkeley Inc.
VIGOR # :
Description
TUNABLE BANDPASS FILTER - 570 MH
Catalog
RF Filters
DataSheet
TTF635-1.2-5EE1 PDF
Type Description
Series:TTF
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:635MHz Center
Bandwidth:-
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:4dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:-
Size / Dimension:8.340" L x 5.440" W (211.84mm x 138.18mm)
Height (Max):2.820" (71.63mm)