LLP.2500.X.B.30
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
LTCC LOW PASS FILTER FOR 2500MHZ
Catalog
RF Filters
DataSheet
LLP.2500.X.B.30 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:2.45GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Low Pass
Ripple:0.5dB
Insertion Loss:0.5dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):0.045" (1.15mm)