AE2585B1368
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
2585 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE2585B1368 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:2.585GHz Center
Bandwidth:10MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:3dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:2.362" L x 2.283" W (60.00mm x 58.00mm)
Height (Max):1.110" (28.20mm)