AE1621B11345
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
1621 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE1621B11345 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:1.621GHz Center
Bandwidth:10.5MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:2.250" L x 2.250" W (57.15mm x 57.15mm)
Height (Max):1.650" (41.91mm)