AE7407B1384
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
7407 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE7407B1384 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:7.407GHz Center
Bandwidth:30MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:5.810" L x 0.980" W (147.57mm x 24.89mm)
Height (Max):0.630" (16.00mm)