AE1542B9506
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
1542 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE1542B9506 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:1.542GHz Center
Bandwidth:36MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.7dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:6.000" L x 2.250" W (152.40mm x 57.15mm)
Height (Max):1.250" (31.75mm)