IPC03-16GK
Manufacturer
Pepperl+Fuchs
VIGOR # :
Description
RFID TAG R/W 125KHZ COIN
Catalog
RFID Transponders, Tags
DataSheet
IPC03-16GK PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Style:Coin
Technology:Passive
Frequency:125kHz
Memory Type:Read/Write
Writable Memory:-
Standards:-
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Size / Dimension:0.236" L x 0.630" D (6.00mm x 16.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1483
RFID TAG R/W 13.56MHZ NAIL
RF600598
RF600598
RFID TAG R/W 860-960MHZ INLAY
600485
RFID TAG R/W 860-960MHZ INLAY
IPC03-16GK
IPC03-16GK
RFID TAG R/W 125KHZ COIN