IUC76-34-M-FR2
Manufacturer
Pepperl+Fuchs
VIGOR # :
Description
RFID TAG R/W 902-928MHZ COIN
Catalog
RFID Transponders, Tags
DataSheet
IUC76-34-M-FR2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Style:Coin
Technology:Passive
Frequency:902MHz ~ 928MHz
Memory Type:Read/Write
Writable Memory:512b (User)
Standards:ISO 18000-63
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:0.236" L x 1.339" D (6.00mm x 34.00mm)