MOD-RFID125
Manufacturer
Olimex
VIGOR # :
Description
RFID READER READ ONLY 125KHZ
Catalog
RFID Reader Modules
DataSheet
MOD-RFID125 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Read Only
Frequency:125kHz
Interface:TTL, UART, USB
Standards:-
Package / Case:Finished Unit
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RFID READER R/W 125KHZ MODULE
RI-STU-MRD2
RI-STU-MRD2
RFID READER R/W 134.2KHZ MODULE
000439
PEPPER WIRELESS RS232 C1
412FH
412FH
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
MOD-RFID125
MOD-RFID125
RFID READER READ ONLY 125KHZ