RC1180-KNX2-DK
Manufacturer
Radiocrafts
VIGOR # :
Description
KNX DEVELOPMENT KIT
Catalog
RF Evaluation and Development Kits, Boards
DataSheet
RC1180-KNX2-DK PDF
Type Description
Series:KNX
Package:Box
Part Status:Active
Type:Transceiver
Frequency:868MHz
For Use With/Related Products:RC1180-KNX2
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
C099-F9P-2
C099-F9P-2
ZED-F9P EVAL US
RC1171-TM-DK
RC1171-TM-DK
TINYMESH DEVELOPMENT KIT
EZR-LEDK2W-915
EZR-LEDK2W-915
KIT DEMO EZRADIO TWO-WAY 915MHZ
C0603C181M3GACTU
C0603C181M3GACTU
CAP CER 180PF 25V NP0 0603
SKA-20
SKA-20
KIT SKA20 20GAL UNIV SPILL
RC1180-KNX2-DK
RC1180-KNX2-DK
KNX DEVELOPMENT KIT
HDSP-563G
HDSP-563G
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL GRN 10DIP