CRBAMP-100-6000
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
IC RF AMP 100MHZ-6GHZ
Catalog
RF Amplifiers
DataSheet
CRBAMP-100-6000 PDF
Type Description
Series:RedBox
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency:100MHz ~ 6GHz
P1dB:17dBm
Gain:18dB
Noise Figure:3.5dB
RF Type:-
Voltage - Supply:4.75V ~ 5.25V
Current - Supply:60mA
Test Frequency:100MHz ~ 6GHz