MS477-10S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
47.7 X 18.2 X 4MM EMI/RF SHIELD
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS477-10S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.157" (4.00mm)
Length - Overall:1.878" (47.70mm)
Width - Overall:0.717" (18.20mm)