MS308-10S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
30.8 X 17.8 X 4.4MM EMI/RF SHIEL
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS308-10S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.173" (4.40mm)
Length - Overall:1.213" (30.80mm)
Width - Overall:0.701" (17.80mm)