MS293-10F
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
RF SHLD FRAME 0.996"X1.154" SLDR
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS293-10F PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Frame
Height - Overall:0.252" (6.40mm)
Length - Overall:1.154" (29.30mm)
Width - Overall:0.996" (25.30mm)