MS263-10S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
26.3 X 16.8 X 4.5MM EMI/RF SHIEL
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS263-10S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.177" (4.50mm)
Length - Overall:1.035" (26.30mm)
Width - Overall:0.661" (16.80mm)