MS513-10S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
51.3 X 26.5 X 9.5MM EMI/RF SHIEL
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS513-10S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.374" (9.50mm)
Length - Overall:2.020" (51.30mm)
Width - Overall:1.043" (26.50mm)