MS544-20S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
54.4 X 23.9 X 13.5MM EMI/RF SHIE
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS544-20S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.531" (13.50mm)
Length - Overall:2.142" (54.40mm)
Width - Overall:0.941" (23.90mm)