OASIS-24ZB-UFL-1
Manufacturer
Sierra Wireless by Talon
VIGOR # :
Description
RX TXRX MODULE 802.15.4 CAST SMD
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
OASIS-24ZB-UFL-1 PDF
Type Description
Series:Oasis
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4
Protocol:Zigbee®
Modulation:-
Frequency:2.4GHz
Data Rate:-
Power - Output:20dBm
Sensitivity:-110dBm
Serial Interfaces:I²C, JTAG, SPI, UART
Antenna Type:Antenna Not Included, Castellation
Utilized IC / Part:MKW22D512V
Memory Size:512kB Flash, 64kB SRAM
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.6V
Current - Receiving:-
Current - Transmitting:-
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C