D52QD2M4IA-A-TRAY
Manufacturer
Garmin Canada Inc.
VIGOR # :
Description
RX TXRX MOD ISM>1GHZ TRC ANT SMD
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
D52QD2M4IA-A-TRAY PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM > 1GHZ
Protocol:ANT™
Modulation:-
Frequency:2.4GHz
Data Rate:60kbps
Power - Output:4dBm
Sensitivity:-96.5dBm
Serial Interfaces:I²C, SPI, UART
Antenna Type:Integrated, Trace
Utilized IC / Part:nRF52832
Memory Size:512kB Flash, 64kB RAM
Voltage - Supply:1.7V ~ 3.6V
Current - Receiving:16mA
Current - Transmitting:16mA
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C